Veenlopers sterk in warmte en met regen

 

Vorige week zondag regenden de deelnemers aan de Leimuidense Drechtloop haast nog van het parkoers af en afgelopen zondag hadden de deelnemers aan de diverse regiolopen te maken met de warmte. De Veenlopers bleken beide weertypen echter zeer goed aan te kunnen.

 

De Driedorpenloop in Kortenhoef kende op de 12 km een Mijdrechtse overwinning bij zowel de dames als de heren. Julitta Boschman was oppermachtig bij de dames. Ondanks de warmte liep ze een goede race. Julitta finishte in een mooie tijd van 50.39, bijna 7 minuten sneller dan nummer 2. Ook Michael Woerden was de snelste. Tot 6 kilometer leek het daar niet op. Maar waar Michael ondanks de warmte z地 tempo kon vasthouden, was de koploper te hard van start gegaan. Michael finishte in 41.48.

Frans Woerden behaalde een mooie vierde plek op de halve marathon, in een tijd van 1.26.06. Henny Buijing kwam tot 1.37.19. Jos Bunschoten was zeer tevreden met z地 55.35 op 12 km.

 

Ricardo en Herman van 稚 Schip namen deze dag deel aan de Kombijzersterkloop in Badhoevedorp. Ricardo ging er in het begin gelijk vandoor, maar na 1 km sloten twee andere lopers aan die hij na 3 km weer loste. Uiteindelijk boekte Ricardo een redelijk eenvoudige overwinning in 34.45. Herman liep een tijd van 48.38.

 

Vorige week zondag waren er in Leimuiden vier prijswinnende Veenlopers. Michael Woerden behaalde z地 10e (!) overwinning op de 10 Engelse mijlen bij deze Drechtloop. Hij kon tot het einde een voorsprong van zo地 75 meter behouden. Frans Woerden werd 4e overall en 2e in de categorie Masters 40 jaar. Z地 1.02.48 stemde hem tevreden. Ook Theo Noij liep zich in de prijzen in Leimuiden. Hij finishte als derde bij de Masters 50 in een mooie 1.10.15.

Voor Ricardo van 稚 Schip was er een week voor z地 overwinning in Badhoevedorp een tweede plaats op de 10 km. Z地 tijd was 35.02.

De overige uitslagen (op 16,1 km) van Veenlopers: Martien Lek 1.06.57 en Henny Buijing 1.10.57.